Tipy proti stárnutí

tipy proti stárnutí

Spánek, strava, doplňky, psychická pohoda a co ještě proti stárnutí?

Prevence stárnutí – téma, které je nyní velmi vyhledávané a rozebírané. Žádná žena se totiž nespokojí s vidinou toho, že na jejím dříve tak pružném a mladě vypadajícím obličeji budou vrásky přibývat jako na běžícím pásu. I když však nelze vyhrát boj s Pánem času a jeho následky se dříve nebo později projeví, můžeme je zmírnit. Osvojte si několik tipů, díky kterým vrásky nebudou tak hluboké, pleť tak povislá a klouby tak bolavé.

Doplňujte kolagen

Věděli jste, že za viditelnými i citelnými důsledky plynoucího věku stojí kolagen? Tato ve vodě nerozpustná bílkovina tvoří až třicet procent bílkovin v těle. Bohužel se její podíl s postupem let mění, jelikož se po pětadvacátém roce života (někdy se tvrdí, že po třicátém roce) začne vytrácet. Podle odborníků se ztrácí zhruba procento ročně, ale není to fixně stanovené číslo. Jeho úbytek se může násobit, a to vlivem:

  • Velkého množství stresu.
  • Nedostatku spánku.
  • Nezdravým životním stylem.
  • Nadměrnou konzumací cukru.

V každém případě má ztráta kolagenu za následek bolavé klouby, řídké a slabé kosti a v neposlední řadě i nulovou pružnost naší pokožky, která se rázem prolinkuje viditelnými vráskami. S kolagenovými doplňky však následkům lze předcházet, respektive je lze zmírnit.

Osvojte si pravidla zdravého životního stylu

Co spadá také do prevence proti stárnutí? Je to zdravý životní styl. I když to mnoho lidí neslyší rádo, je to skutečně možnost, jak se udržet dlouho mladými. Kromě pravidelného pohybu (který se nemusí rovnat maratonu) zařaďte do svého jídelníčku velké množství antioxidantů, které chrání organismus i pleť před škodlivými volnými radikály plynoucími ze stresu, ultrafialového záření nebo ze znečištění.

Abyste své tělo podpořili dostatečným množstvím antioxidantů, nezapomeňte svůj jídelníček zpestřit o ovoce a zeleninu, které jsou jimi doslova nabité.

Správně a dostatečně spěte

Prevencí proti stárnutí je i spánek. Věděli jste, že spánkem trávíme až třetinu svého života? Bylo by proto mylné se domnívat, že na nás má nulový vliv. Jeho nedostatek je velmi škodlivý. Škodí nejen našemu zdraví, ale také pleti.

Jistý vliv na omlazení pleti a pokožky má poloha, ve které spíme. Pokud bychom chtěli předcházet projevům stárnutí, měli bychom se přinutit ke spánku na zádech, jenž nejen, že ulevuje krku a rovná záda, ale také působí preventivně proti vráskám i kruhům pod očima. Jestliže obvykle spíme na břiše, vlivem tlaku se na obličeji jemné linky a vrásky formují mnohdy dříve, než překleneme hranici třicátého roku života.

Stop stresu

Co je pro náš mladistvý vzhled klíčové, tak zamezení stresu. Není tajemstvím, že stres se negativně projevuje na našem zdraví, stejně tak je známé, že se projevuje na pleti a pokožce. Vědecké studie dokonce prokazují, že proniká až do buněk, a i proto urychluje jejich biologické stárnutí.