Tipy pro omlazení pleti

omlazení pleti

Jak asi víte, tak opakování je matkou moudrosti a v péči o pleť to platí dvojnásob.

Cítit se opět mladě a svěže. Sen nejedné ženy, která se už bohužel řadí do kategorie “věkem pokročilé”. Pokud se chcete opětovaně vrátit do dob, kdy vám bylo čerstvých dvacet (alespoň svou vzhledovou stránkou), prozradíme si několik tipů, jak na omlazení pleti.

Vaše cesta za opětovaně krásnou a mladou pokožkou by měla začít u doplňování kolagenu. Mluvíme o bílkovině, která se z těla bohužel začíná po pětadvacátém roce života vytrácet. A s jejím úbytkem přichází na řadu povislá pokožka, lámající se vlasy, nezdravě vypadající nehty a bolesti kloubů, jež jsou mnohým tak důvěrně známé.

Vedle doplňování kolagenu stojí za vyzkoušení ještě několik triků, které mají za úkol také omladit naši pokožku a pleť.

Vyzkoušejte pleťové masky

Neustále se všude mluví o tom, jak je důležité hydratovat pokožku. Bohužel řada žen se rozhodne pro hydrataci pokožky až v okamžiku, kdy se jejich pleť začíná plnit vráskami nebo nehezkými suchými ekzémy. Je však důležité, abychom těmto stavům předcházeli. Vyhneme se tím nejen bolestivým místům na obličeji, ale především zmiňovaným vráskám, jež jsou typickým projevem stárnutí.

Kromě hydratačního krému přichází na řadu i pleťové masky. Nemusíte je nutně aplikovat denně, stačí dvakrát do týdne. Sázejte na hydratační, jež kromě kolagenu obsahují také vitamin B7 (i ten je efektivním bojovníkem proti projevům stárnutí).

Pleťové masky si také můžete vyrobit v pohodlí domova. Doporučují se například ty, jejichž součástí jsou borůvky, med, rýžová mouka nebo okurka či vajíčka.

Svou pleť masírujte

Jak omladit pleť? Ideálně tím, že ji budete pravidelně masírovat. Je velká škoda, že se právě masáže obličeje tolik podceňují. A to se při nich nádherně prokrvuje pokožka a uvolňuje se veškeré svalové napětí. Kdyby si však ženy uvědomovaly, že právě při svalovém napětí vznikají jemné linie prolínající se nám obličejem, pravděpodobně by na tuto uvolňující činnost nezapomínaly.

Samozřejmě si nemusíte dopřávat masáž, která by trvala dlouhé hodiny. Stačí rychlé promasírování obličejových partií s pomocí zklidňujícího, hydratačního krému.

Je čas na změnu jídelníčku

Věděli jste, že jste opravdu to, co jíte? Tuto skutečnost si bohužel uvědomuje jenom hrstka z nás, což je velká chyba. Správná potravinová skladba nám může pomoct s povislou a povadlou kůží, také může zahnat řadu dalších projevů stárnutí.

Do našeho jídelníčku by si mělo najít cestu větší množství ovoce a zeleniny. Je vhodné pít například domácí šťávy, které si ráno vymačkáme z čerstvých kusů citrusů.

Jak ještě omladit pokožku?

  • Pod své oči pokládejte studené obklady zamezující vzniku vrásek v jejich okolí.
  • Špulte rty (vždy na pár vteřin, poté povolte), abyste zpevnili líčka.
  • Masírujte si oblast, kde se pojí brada s krkem. Předejdete povislému vzhledu.