Jak omladit ruce?

Jak omladit ruce

Projevy stárnutí nejčastěji vidíme na obličeji i rukách. Jak je omladit?

Stárnutí se bohužel projevuje také na rukou, i když to neslyšíme rádi. Kůže na horních končetinách je extrémně namáhána a vlivem stárnutí se také mění. Bohužel na péči o ruce velmi často zapomínáme, respektive ji podceňujeme. To má za následek její nadměrné vysušení nebo předčasné stárnutí. Pokud se chcete těmto nemilým scénářům vyvarovat, je načase si zodpovědět otázku – jak omladit ruce?

Pokožka na ruce je velmi náchylná a opomíjením její péče může dojít k celé spoustě poškození. Dermatologové jsou toho názoru, že právě podle rukou se pozná věk ženy, jelikož i zde se projevují známky stárnutí, a to bohužel i předčasně. Dokonce lze konstatovat, že nové období v lidském životě poznáte právě na rukou, protože zde je pokožka tenčí než na obličeji a není pod ní takřka žádná tuková vrstva, která by elastinová a kolagenová vlákna chránila. Nachází se na ní jen malé množství jemných chloupků.

Ruce mají příliš mnoho úhlavních nepřátel

Na to, že jsou ruce tak choulostivé a jsou to první místa, kde se projeví známky stárnutí, mají tyto končetiny až příliš mnoho úhlavních nepřátel čili takzvaných „škodíků”. Jen obyčejná voda je jedním z nich. Až příliš častý kontakt s vodou ruce paradoxně vysušuje, a to nemluvíme o mýdlech, čistících prostředcích, saponátech nebo rozpouštědlech, jež nemají na ruce také dobrý vliv.

Navíc ruce pociťují i změny teplot, ke kterým během roku dochází. Dále bychom mohli jmenovat mechanické namáhání čili se nelze divit tomu, že přirozená ochrana a regenerace jsou velmi přetížené. Abychom předcházeli poškozování bariérové funkce kůže a brzkým projevům stárnutí, je načase podniknout několik kroků.

Užívejte kolagen

Pomyslným rytířem na bílém koni je kolagen, který bychom měli po pětadvacátém roce života do těla doplňovat. Důvodem toho je, že opětovaně napnete pokožku a zbavíte ji projevů stárnutí. Navíc tím prospějete i jiným částem těla, a to vaší pleti, kloubům, chrupavkám i kostem, jež s plynoucími léty a ubývajícím kolagenem také ztrácí svůj dřívější mladistvý vzhled. Kolagen je známý svým působením na omlazení.

Mažte, mažte, mažte

Jelikož pokožce na rukou hrozí vysušení, neměli bychom zapomínat na mazání rukou, i když známky suché kůže zatím neevidujeme. Jednou ze zásad, jak omladit ruce, je užívání hydratačních krémů, které jsou určeny přímo na ruce. Dokonce lze dnes získat i speciální séra, která mají za úkol redukovat vrásky na rukou, stimulovat vytváření nových buněk a zpevňovat pokožku.

Nezapomínejte na peeling rukou

Při každodenní hygieně sice nezapomínáme na peeling nohou, abychom se zbavili celulitidy, bohužel zapomínáme na peeling horních končetin čili rukou, a to je stejně důležité. Abyste zachovali jejich mladistvý vzhled, je nutné se pravidelně zbavovat hrubé, loupající se kůže, což nejlépe uděláte pomocí peelingu, během kterého ruce krásně prokrvíte.