Jak na zpomalení stárnutí?

Jak na zpomalení stárnutí

Máte první vrásky a nevíte, jak toto stárnutí zpomalit?

Jak zpomalit stárnutí? Otázka, kterou si pokládají ženy, které zrovna po probuzení našly na svém čele nebo v okolí úst nové (byť jen jemné) vrásky. Ty jsou důkazem, že stárnutí je něco nevyhnutelného a že se to bohužel začíná týkat i jich. Proto hledají všemožné způsoby, jak alespoň předcházet dalším projevům nebo jak zmírnit ty, které se už dostavily. A i když se možná na první pohled zdá, že je to velmi těžké, ne-li nemožné, opak je pravdou. Osvojte si jen několik tipů a rad.

Užívejte elixír mládí

Tou nejlepší prevencí proti stárnutí by byl elixír mládí, ale kdyby tak existoval – říkáte si. Ve skutečnosti však takový nápoj existuje. Jsou jím kolagenové doplňky stravy Anti Age, které jsou rozpustné ve vodě a po každodenním popíjení skutečně navrací pokožce a pleti její pružnost a zahání vrásky.

Užívat kolagenové doplňky bychom neměli jenom kvůli tomu, že zpomalíme stárnutí. Důvodů je celá spousta. Tato ve vodě nerozpustná bílkovina se totiž začíná z těla po pětadvacátém roce života vytrácet, po překročení hranice čtyřiceti let se jeho přirozená produkce dokonce plně zastavuje. Abychom udrželi nejen pokožku a pleť pružnou, ale také klouby bez bolestí a kosti silné, bez doplňování kolagenu se neobejdeme.

Hlavně žádný stres

Není tajemstvím, že stres negativně ovlivňuje naše zdraví. Stojí za vznikem spousty nemocí, za depresemi a také za viditelnými známkami stárnutí. Tento nebezpečný jev totiž proniká až do buněk lidského těla, což je informace poměrně neznámá. Zde buňky ovlivňuje natolik, že pod jeho vlivem dojde k rychlejšímu biologickému stárnutí. Prvních známek nové etapy života si tak můžete všimnout daleko, daleko rychleji než ve třiceti či čtyřiceti letech.

V souvislosti s vyháněním stresu z těla se jistě ptáte, jak na to. Stejně jako na otázku “Jak zpomalit stárnutí”, tak i na otázku “Jak vyhnat stres” existuje celá spousta odpovědí. Docílíte toho například s pomocí jógy, díky meditaci nebo pravidelným cvičením, při němž se uvolňují takzvané endorfiny čili hormony štěstí.

Jak spíte?

Ve chvíli, kdy ráno vstaneme z postele, přejeme si jediné – znovu do ní ulehnout. Rána jsou zkrátka těžká, zejména, pokud se po probuzení podíváme do zrcadla a uvidíme další nové vrásky, které nám přibyly v okolí úst nebo nosu či kolem očí a na čele. Říkáme si, že to nemůže být možné, vždyť jste jenom spali. Jenže ve skutečnosti poloha, ve které spíte, hraje zásadní roli ve hře jménem “Stárnutí”.

Pokud spíte na břiše, tak pod tlakem, kterému obličej vystavujete, se mnohem rychleji formují jemné linky a vrásky na obličeji. Daleko lepší je střídat boky, ne-li rovnou spát na zádech, abyste se vyvarovali i vakům pod očima.

Zároveň nezapomínejte, že dostatek spánku je klíč k dlouho mladistvé pleti. Pakliže nebudete spát dostatečně, strhaný vzhled se vám bohužel nevyhne.