Jak na omlazení pleti?

Jak na omlazení pleti

Omlazení pleti vyhledávají nejčastěji ženy. Jsou symbolem krásy.

Boj s Pánem času asi nevyhrajeme, ale můžeme jeho projevy zmírnit. Ať už mluvíme o tvorbě vrásek nebo o povislé pleti, vždy můžeme obličeji dodat opět zdravý a mladistvý nádech. Začít bychom měli s doplňováním kolagenu, který se po pětadvacátém roce života začíná z těla vytrácet, což má za následek právě nehezký vzhled naší pleti. S jeho doplněním se však pružnost pokožky vrátí a vrásky najednou nebudou to, co nás trápí. Kolagenové doplňky stravy, kterým se také přezdívá elixíry mládí, však nejsou to jediné, co pomáhá na omlazení pleti nebo na omlazení rukou.

Stop cukru

Pokud si přejete omladit svou pleť, měli byste se vyhnout sladkostem a cukru jako takovému. Sice podlehnutí takzvanému “sugar-free šílenství” má pozitivní dopad spíše na zdraví, ale i obličej nám za to poděkuje. Bylo totiž prokázáno, že vyšší příjem cukrů ve stravě má podíl na růstu tvorby koncových produktů pokročilé glykace. Při ní pak dochází ke změnám molekul v lidském těle, a to pak negativně ovlivňuje kolagen i elastin v kůži. Aby byl řetězec kompletní, konečným stádiem je viditelné stárnutí pleti.

Už žádné kouření

Na stavu naší pleti má podíl také kouření. Nejen, že zvyšuje procento úbytku kolagenu, ale také zapříčiňuje předčasné stárnutí a nehezky zbarvuje náš chrup, což opticky taktéž přidává na věku. Kromě jiného kouření zhoršuje cirkulaci krve a stahuje cévy, což vede k méně vyživené pleti, která vypadá unaveně a působí viditelně starší. Není to o omlazení, ale hlavně o zdraví.

Naštěstí pomocníků, kteří pomůžou s odvykáním, je víc než dost. Pokud budete opředení pevnou vůlí, jistě s nehezkým a předně nezdravým zlozvykem brzy zatočíte.

Zpestřete stravu o antioxidanty

Co je také velmi důležité, tak jsou antioxidanty, které by měly být obsaženy ve stravě. Napomáhají ochraně pleti (i organismu jako celku) před volnými radikály, jež se nejčastěji uvolňují z vnějšího, ale také z tělesného prostředí. Na vině volných radikálů, které v těle i na naší pleti umí udělat pořádnou paseku, bývá znečištění nebo nebezpečné ultrafialové záření. Negativně však může působit i stres, který se mimo jiné podílí na vyšší ztrátě kolagenu podobně jako zmiňované kouření.

Jak spíte?

Věděli jste, že spaním trávíme až třetinu svého života? Kvalita našeho spánku významným způsobem ovlivňuje naše zdraví i fyzickou a psychickou kondici. Poloha ve spánku se zase projevuje na stavu naší pleti. Pokud hledáte zaručený způsob, jak na omlazení obličeje, měli byste spávat na zádech. Jestli spíte na břiše, vlivem tlaku na obličej se formují linky a vrásky na obličeji. Poloha na zádech je tedy tou nejlepší, a to i díky tomu, že ulevíte krku, vyrovnáte záda a vyhnete se vakům pod očima, se kterými se mnohdy probouzíte.