Jak na dlouhověkost?

Jak na dlouhověkost

Je dlouhověkost mýtus? Stačí se podívat z druhé strany, tedy na omlazení.

Dožít se stovky, ne-li sto deseti let – to je sen mnoha z nás. Jediné, co nám v plnění tužby překáží, je stav naší pokožky a těla. Když se vrásky projevují už v padesáti a téže věku nás bolí jakýkoli druh pohybu, co bude za dalších padesát let? Naštěstí existuje lék na dlouhověkost, respektive několik tipů, po jejichž osvojení půjdete dlouhověkosti naproti, lépe řečeno omlazení. Tak čím začnete vy?

Vsaďte na elixír mládí

Je mylné se domnívat, že elixír mládí neexistuje. Na trhu ho najdete dokonce v mnoha verzích. Máme jím na mysli kolagenové doplňky stravy, které doplňují tolik důležitou bílkovinu, jež má na svědomí právě bolavé klouby, ochablé svaly a nulovou elasticitu pokožky, s níž jdou vrásky ruku v ruce.

Ptáte se, proč kolagenu nemáme v těle dostatek, když je tak důležitý? Na vině je jeden fakt – z těla se začíná zhruba po pětadvacátém roce života vytrácet. Po překlenutí této věkové hranice nám na bedra padá jeden úkol, a sice látku opětovaně do těla doplnit. S kolagenovými doplňky to půjde snadno a mladistvý vzhled si zachováte i v důchodovém věku. Nejvíce to poznáte, když se omladí ruce nebo obličej.

Nezapomínejte na hydrataci

Klíčem k dlouho mladistvému vzhledu je také hydratace. Bohužel na ni se velmi často zapomíná, čímž své pleti, pokožce i tělu jako takovému velmi škodíme. Každá pleť a pokožka, ať už je suchá, mastná nebo problematická, potřebuje dostatek hydratace. Vlivem opačného efektu se “vysušujeme”, což má za následek stárnoucí efekt, který rapidně snižuje naše sebevědomí, protože se ukazuje už v poměrně brzkém věku a nikoli po přechodu do střední věkové kategorie.

Hydratujte své tělo zevnitř i zvenčí. Dodržujte pitný režim a pořiďte si hydratační krémy, na jejichž aplikaci nebudete zapomínat.

Správný jídelníček je zaručeným receptem na dlouhověkost

Seznam tipů na dlouhověkost by ani zdaleka nebyl úplný, pakliže by v něm chyběl správný jídelníček. Nemůžete očekávat, že se dožijete stovky, ne-li sto padesáti let, pokud budete denně konzumovat rychlá občerstvení plná soli či naopak cukru. Abyste předcházeli stárnutí, je nutné zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na minerální látky a vitaminy, bez kterých tělo nedokáže správně fungovat.

Odborníci často kladou důraz na superpotraviny čili superfoods, jež jsou požadovanými látkami nabyté k prasknutí. Abychom byli konkrétní, na dlouhověkost jsou doporučovaná chia semínka, dále kustovnice čínská nebo zelený ječmen.

Trénujte svou paměť

Až vám díky kolagenu a správnému jídelníčku bude přes stovku, sice budete mít zachovaný mladistvý vzhled, ale bez brzkého trénování paměti to nebude to pravé ořechové. Zatímco jídelníček a kolagen se postará o vzhledovou stránku, vy se postarejte díky trénování paměti o stránku intelektuální. Procvičování paměti ostatně také přispívá k dlouhověkosti a snižuje se tím riziko vzniku onemocnění zasahujících mozek.

Podle odborníků je dobré začít s trénováním paměti ještě dříve, než překročíme hranici padesátého roku života. Za cvičení paměti se považuje hlasité čtení, sčítání nebo odčítání, také recitování básniček z mládí či luštění sudoku a křížovek.