Co pokožce nesvědčí?

pokozka

Žádná žena nechce uspíšit stárnutí.

Mluvíme o nechtěném, leč naprosto přirozeném životním procesu, s nímž jde bohužel ruku v ruce i přibývající množství vrásek. Abyste si k sobě jemné linie linoucí se obličejem nepřilákali dříve, vyvarujte se několika zásadním chybám, jež pokožce zkrátka nesvědčí. Rozhodně to není jenom o kouření, které má navíc tendenci pokožku zbarvovat.

Pozor na líčidla

V případě, že se denně líčíte, byste si měli hlídat večerní rutinu. Je naprosto nezbytné, aby si v nočních hodinách pokožka od líčidel odpočinula. Večer proto pleť pečlivě odličte a věnujte jí péči v podobě hydratačních krémů. V případě, že k odličování nedochází, je pokožka nadměrně zatížená a rychleji dochází k tvorbě vrásek. 

Máte dostatek vody?

Buňky v našem těle potřebují dostatek vody, nejinak tomu je i v případě buněk kožních. Proto byste si měli hlídat nejen zdravou stravu a životosprávu, ale také dostatečný pitný režim. Vypít alespoň litr a půl neslazené neperlivé vody denně je úkol každého z nás. Odměna? Lepší zdraví a pružná pokožka, která stárne mnohem pomaleji. 

Dermatologové se shodují na tom, že nehydratovaná pokožka se svým vzhledem podobá scvrklému jablku. Obličejem se mohou linout nehezké neestetické mapy, také dochází ke ztrátě lesku a dalších ochranných funkcí naší pokožky. A divit se tomu nelze. Kožní buňky totiž stejně jako květiny vysychají při nedostatku tekutin, což následně vede k jejich odumírání.

Pitný režim není jediným řešením

Nabízí se otázka, jak hydratovat pleť, abychom podobným scénářům předcházeli. Zejména v létě je hydratace velké téma. Kromě pití dostatečného množství tekutin se vyplácí používat extra panenský olivový olej například při vaření, jelikož perfektně vyživuje pleť zevnitř. K snídani si dopřejte třeba avokádo, které má podobný účinek.