Běžné chyby v péči o pokožku. Pozor na ně

péči o pokožku

Naše pokožka pokrývá celé naše tělo a chrání jej před vnějšími vlivy.

Mnoho z nás ale stále dělá základní chyby, které se později nevyplácejí. Děláte tyto základní omyly i vy?

Kůže volá o pomoc, já ji neslyším

Naše kůže se dokáže projevit svou spokojeností tím, že je pružná, pevná a zdravě vypadá. Pokud je vaše kůže nebo pleť plná vrásek, trápí vás její tenkost i dlouhá doba regenerace, je zřejmě na vině nedostatek kolagenu. Tuto látku potřebuje kůže pro svou pevnost, odolnost i pružnost. Kolagen můžete, podobně jako vitamíny, přijímat v potravě v podobě doplňků stravy. Jedná se o zcela přirozenou součást života.

Kouření

Pokud kouříte, své pokožce neděláte zrovna dobrou službu. Na pleti se kouření projevuje její tenkostí, hlubokými vráskami, ale také kruhy a váčky pod očima. Pokud už víte, že s kouřením přestat nedokážete, měli byste se zaměřit na správnou výživu. Dopřejte si zdravou zeleninu a ovoce každý den, dostatek vitamínů, minerálů, ale také již zmíněného kolagenu. Ten můžete přijímat do potravy například formou výživných drinků.

Neodličujeme se

Patříte mezi osoby, které se rády a pravidelně líčí? V tom případě byste měli dodržet železné pravidlo – večer musí veškerý make-up z kůže dolů. Pravidelné odličování vede ke zdravější pokožce a k její možnosti si od zátěže odpočinout. Použijte k odlíčení například přírodní bio kokosový olej, poté pleť opláchněte.

Opalovací krém zásadně ne

V péči o pleť a pokožku celého těla vynikají zejména Korejky. Jejich tajemství je přitom snadné – pečlivě si chrání kůži proti působení slunce. Jejich pleť vydrží mladistvá i v pokročilém věku, mohou se těšit ze zdravé kůže. Pokud jste dosud nad používáním opalovacího krému váhali, nyní máte jasnou zelenou. Příště si jej rozhodně nezapomeňte aplikovat. A to během celého roku.

Dělali jste některé z těchto chyb i vy?

Čtěte také: